KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15001010
nr 1500 1010
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
"Arabkvinna Biskra". Signerad, daterad 14/12 1922. Akvarell, bildmått: 51x34 cm, yttermått inklusive ram: 67x47 cm
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
8.000 kr
Såld:
6.000 kr
måndag 31 oktober 2022
kl 18:01:24
31/10 17:32:55
- Klassiska
31 okt
Klassiska
Läs mer om Klassiska